masz pytania? zadzwoń! tel. 601 660 717 napisz do nas e-mail sklep@klinkier24.pl

 

 

Strona główna

Producenci

Szybki kontakt

tel. 601 660 717

e-mail: sklep@klinkier24.pl

Ostatnio zakupione

Trwa katalogowanie...

Przechowalnia

Brak produktów
przechowalnia

Ostatnio przeglądane

Brak produktów
Atlas Hoter S klej do styropianu 25kg
Cena z VAT: 19,00 zł za szt.

Dostępność: dostępny

Waga: 25.00 kg

Termin wysylki: 24 h

Koszt dostawy: już od 70,00 zł

Opis produktu:

Zaprawa klejąca do styropianu i XPS

 

 

zwiększona przyczepność
dobra paroprzepuszczalność
szybki przyrost wytrzymałości
na elementy ceramiczne, betonowe i silikatowe

PRZEZNACZENIE

Przeznaczony do przyklejania płyt termoizolacyjnych – gdy termoizolację stanowią płyty styropianowe lub z polistyrenu ekstrudowanego XPS.
Stanowi element systemów ociepleń – wchodzi w skład złożonych systemów izolacji cieplnej, posiadających aprobaty techniczne krajowe (AT) oraz europejskie (ETA).

  • Rodzaje podłoży budowlanych – beton wszystkich klas, gazobeton, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz nieotynkowane mury z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych bądź silikatowych.
WŁAŚCIWOŚCI

Jest paroprzepuszczalny – nie ogranicza przepływu pary wodnej przez ocieploną przegrodę.
Posiada zwiększoną przyczepność – zapewnia trwałe połączenie z podłożami mineralnymi oraz płytami termoizolacyjnymi.
Charakteryzuje się szybkim przyrostem wytrzymałości – wiąże w krótkim czasie i pozwala szybko rozpocząć kolejne etapy technologiczne.
Przyklejanie płyt

Przygotowanie podłoża pod płyty
Podłoże powinno być niezmrożone, stabilne, równe i nośne, tzn. odpowiednio mocne, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność zaprawy, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. Przed przystąpieniem do prac naprawczych podłoże należy oczyścić i, gdy jest zbyt chłonne, zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT. Gruntowanie należy przeprowadzić również w przypadku, gdy podłoże stanowią np. słabsze tynki cementowe, cementowo-wapienne, a także mury wykonane z betonu komórkowego lub pustaków żużlobetonowych. Większe nierówności i wgłębienia należy wypełnić ZAPRAWĄ WYRÓWNUJĄCĄ ATLAS lub ZAPRAWĄ TYNKARSKĄ ATLAS.
Przygotowanie kleju
Materiał z worka należy wsypać do naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych powyżej) i mieszać wiertarką z mieszadłem, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Rozrobiony klej należy odstawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Przygotowany w ten sposób klej należy wykorzystać w ciągu ok. 3 godzin.
Przyklejanie płyt
Zaprawę klejącą należy nanieść na wewnętrzną stronę płyty metodą „pasmowo-punktową”. Polega ona na wykonaniu ciągłej pryzmy obwodowej (o szerokości co najmniej 3 cm) przy krawędzi płyty i równomiernym rozłożeniu na całej powierzchni 6÷8 placków o średnicy 8÷12 cm. W sumie należy nałożyć taką ilość masy, aby pokrywała ona co najmniej 40 % powierzchni płyty (po dociśnięciu płyty do podłoża min. 60 %) i zapewniała w ten sposób odpowiednie połączenie płyty ze ścianą. Bezpośrednio po nałożeniu zaprawy klejącej płytę należy przyłożyć do podłoża, a następnie dobić do żądanego położenia tak, by grubość zaprawy pod płytą nie przekraczała 1 cm. Przy równych i gładkich podłożach, dopuszczalne jest równomierne rozprowadzanie zaprawy pacą ząbkowaną po całej powierzchni płyty tak, by po przyklejeniu tworzyła warstwę o grubości 2÷5 mm.

ZUŻYCIE

Dokładne zużycie jednostkowe materiału zależne jest od parametrów podłoża (m.in. stopnia równości) oraz od przyjętej technologii przyklejania płyt.
Przyklejanie płyt: od 4,0 do 5,0 kg/m2.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
  • Parametry zaprawy wykorzystane są w pełni wówczas, gdy stosowana jest ona wraz z pozostałymi elementami systemu oraz zgodnie z technologią jego wykonywania.
  • W trakcie robót konieczne jest stosowanie osłon na rusztowaniach. Nie wolno prowadzić prac w czasie opadów śniegu lub deszczu oraz przy silnym wietrze.
  • W razie konieczności klejenia płyt styropianowych na słabych podłożach, o nośności trudnej do określenia (np. niestabilnych, pylących, trudnych do oczyszczenia) zaleca się wykonać próbę przyczepności. Polega ona na przyklejeniu w różnych miejscach na elewacji, 8÷10 kostek styropianu o wymiarach 10x10 cm i sprawdzeniu połączenia po 3 dniach. Wytrzymałość podłoża można uznać za dostateczną, jeżeli podczas odrywania ręką styropian ulegnie rozerwaniu. Gdy kostka zostanie oderwana wraz z zaprawą i warstwą podłoża oznacza to, że podłoże nie jest wystarczająco nośne. Dalsze postępowanie w takim przypadku, np. określenie sposobu usunięcia słabej warstwy, powinno być opisane w projekcie technicznym ocieplenia.
  • Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu. Trudne do usunięcia resztki związanej już zaprawy zmywa się środkiem ATLAS SZOP.
  • Preparat drażniący - zawiera cement. Działa drażniąco na drogi oddechowe i skórę. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Może powodować uczulenie w kontakcie ze skórą. Ze względu na swoją postać – pył, preparat może mechanicznie podrażniać oczy i układ oddechowy. Chronić przed dziećmi. Nie wdychać pyłu. Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Nosić odpowiednią odzież ochronną, odpowiednie rękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza - pokaż opakowanie lub etykietę. Postępować zgodnie z Kartą Charakterystyki.
  • Klej należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w warunkach suchych (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią. Okres przechowywania zaprawy w warunkach zgodnych z podanymi wymaganiami wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. Zawartość rozpuszczalnego chromu (VI) w gotowej masie wyrobu ≤ 0,0002 %.
OPAKOWANIA

Worki papierowe 25 kg.
Paleta: 1050 kg w workach 25 kg.
DANE TECHNICZNE

ATLAS HOTER S produkowany jest w postaci gotowej, suchej mieszanki najwyższej jakości spoiwa cementowego, kruszyw i środków modyfikujących.

Gęstość nasypowa (suchej mieszanki)
ok. 1,47 kg/dm3
Gęstość objętościowa masy (po wymieszaniu)
ok. 1,48 kg/dm3
Gęstość w stanie suchym (po związaniu)
ok. 1,56 kg/dm3
Proporcje mieszania woda / sucha mieszanka
0,20÷0,22 l / 1 kg
5,00÷5,50 l / 25 kg
Przyczepność do betonu
min. 0,3 MPa
Przyczepność do styropianu
min. 0,1 MPa
Temperatura przygotowania zaprawy
oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac
od +5 °C do +25 °C
Czas dojrzewania
ok. 5 minut
Czas gotowości do pracy
ok. 3 godziny
Czas otwarty pracy
min. 25 minut
WYMAGANIA TECHNICZNE

Wyrób posiada Aprobatę Techniczną ITB AT-15-6348/2004. Krajowa Deklaracja Zgodności nr 080-1 z dnia 11.10.2004.
ATLAS HOTER S stanowi element systemów izolacji cieplnej:
- ATLAS - ETA 06/0081 Certyfikat Zgodności WE 1488-CPD-0021
- ATLAS XPS - ETA 07/0316 Certyfikat Zgodności WE 1488-CPD-0075
- ATLAS HOTER - AT-15-6502/2004 Certyfikat Zgodności Nr ITB-0882/W.

Wyrób posiada Świadectwo z zakresu higieny radiacyjnej.

 

Atlas Grawis U klej do styropianu i siatki 25kg
Atlas Grawis U klej do styropianu i siatki 25kg

Atlas Grawis U klej do styropianu i siatki 25kg Wysyłka w 24h


ATLAS GRAWIS U

2w1 - zaprawa klejąca do styropianu oraz do zatapiania siatki


Przeznaczony jest do przyklejania płyt termoizolacyjnych ze styropianu EPS i wykonywania warstwy zbrojonej w ...

Cena: 21,20 zł

Atlas Hoter U klej do siatki i styropianu 25kg
Atlas Hoter U klej do siatki i styropianu 25kg

Atlas Hoter U klej do siatki i styropianu 25kg Wysyłka w 24h


2w1 - zaprawa klejąca do styropianu i XPS oraz do zatapiania siatki

 

 

wysoka przyczepność
dobra paroprzepuszczalność
wzmocnienie mikrowłóknami
odporność na pęk...

Cena: 27,00 zł

Atlas Grawis S klej do styropianu 25kg
Atlas Grawis S klej do styropianu 25kg

Atlas Grawis S klej do styropianu 25kg Wysyłka w 24h


ATLAS GRAWIS S

Zaprawa klejąca do styropianu


Przeznaczony jest do przyklejania płyt termoizolacyjnych ze styropianu EPS w technologii ocieplania budynków. Umożliwia mocowanie płyt...

Cena: 16,67 złKlinkier, płytki podłogowe, płytki na schody, płytki włoskie, płytki hiszpańskie, gres aragon siena, incana vermont, incana kamień, incana montana

Sklep internetowy klinkier24.pl należy do grupy sklepów TanioBuduj.pl. Copyright 2011 klinkier24.pl. Wszelkie prawa zastrzezone.